Cílem semináře je poskytnutí základního přehledu právní úpravy rovného zacházení a zákazu diskriminace v pracovněprávních vztazích z pohledu zaměstnavatele. Na semináři probereme, jak nerovnému zacházení a diskriminaci na pracovišti předcházet a jak nakládat s podněty a stížnostmi zaměstnanců. Podíváme se také, jak vzniklé situace řešit, jaká rizika hrozí zaměstnavateli v případě sporů a jaké závěry vyplývají z dosavadních soudních rozhodnutí.
Pro koho je kurz vhodný?
Seminář je určen pro zájemce o obor hR.
Obsah školení
Obsah semináře:
- Úvod do problematiky
V úvodu probereme právní úpravu povinnosti rovného zacházení a zákazu diskriminace v pracovněprávních vztazích a nároky zaměstnanců a jiná rizika vyplývající z porušení těchto pravidel. Probereme, co je bossing, mobbing či jiné formy šikany na pracovišti.
- Předcházení problémům, šetření stížností
V této části budou rozebrána doporučení k nastavení vnitřních předpisů a oznamovacích systémů a také možné preventivní kroky, jak výskytu těchto negativních jevů předcházet. Dále probereme, jak postupovat v případě stížnosti zaměstnance.
- Řešení situací
V této části probereme, jak postupovat v situaci, kdy se na pracovišti zjistí nerovné zacházení či diskriminace a jak věc řešit s dotčenými zaměstnanci.
- Dosavadní rozhodnutí
V poslední části si probereme dosavadní soudní rozhodnutí a také stanoviska veřejného ochránce práv, která nám blíže napoví, kde se může nacházet hranice rovného zacházení či diskriminace.
- Diskuse
Form kurzu/workshopu:
Seminář je prezenční. Pořádáme ho v těchto lokalitách: Praha.
Recenze
Zatím zde nejsou žádné recenze.